(22) 542 16 52 | 798 406 718

Depilacja | Fotoepilacja

depilacja laserowa / fotoepilacja / fotodepilacja

VECTUS™ - Najbardziej zaawansowany na świecie laser diodowy do trwałego usuwania owłosienia


Depilacja | Epilacja laserowa Vectus™

Usuwanie włosów laserem diodowym Vectus to najpopularniejsza i najskuteczniejsza obecnie metoda depilacji laserowej. Unikatowy i jedyny w tego typu urządzeniach system Skintel, automatycznie badający poziom zawartości melaniny w skórze, pozwala na niezwykle precyzyjne dopasowanie siły energii laserowej do indywidualnych potrzeb Pacjenta. Dzięki temu zabiegi wykonywane przy pomocy lasera diodowego Vectus są szybkie i charakteryzują się ogromną skutecznością oraz precyzją.

Działanie lasera diodowego Vectus opiera się na emisji wiązki światła laserowego o długości fali 810 nm. Światło emitowane przez laser jest absorbowane przez barwnik włosa, co w praktyce powoduje, że mieszek włosowy ulega termicznej destrukcji. Jest to jedyna metoda trwałego usunięcia owłosienia. Laser Vectus, dzięki unikatowej długości fali lasera, skutecznie i trwale niszczy jedyną żywą część włosa – jego macierz.

Laser Vectus zapewnia też pełen komfort pacjentom, bo zabieg przeprowadzany za jego pośrednictwem jest całkiem bezbolesny. Wszystko dzięki technologii Advanced Contact Cooling, czyli głowicy chłodzącej, kontrolującej temperaturę poddawanego zabiegowi obszaru przed, w trakcie i po emisji światła. Inne urządzenia oparte są natomiast na starszym i mniej komfortowym rozwiązaniu – systemie chłodzenia, który chłodzi górną warstwę skóry jedynie przed i po każdym impulsie. Sprawia to, że depilacja za jego pomocą może być bolesna.

Laser Vectus skraca też czas zabiegu, dzięki swej wydajności. Najbardziej czasochłonna depilacja całych nóg trwa przy jego użyciu ok. 30 minut. Poprzednie konstrukcje potrzebowały na to aż 3 godzin. Nowa konstrukcja potrafi także usunąć nawet jasne i rude włosy. Inne urządzenia radzą sobie tylko z ciemnymi i grubymi włosami.
Efekty

Laser Vectus™ usuwa 95% owłosienia z obszaru objętego zabiegiem. Pozostałe 5% to włosy, które w trakcie zabiegów nie były w fazie wzrostu. Mogą, ale nie muszą pojawić się w ciągu roku od zakończenia kuracji. Bardzo łatwo jest je usunąć – wystarczy jeden zabieg. W celu osiągnięcia maksymalnego efektu wykonujemy serię 6 - 10 zabiegów, które powtarza się co 4-10 tygodni. Są one całkowicie bezpieczne. Zajmuje to kilka do kilkunastu minut, nawet jeśli usuwane są włosy z całych pleców. Efekt zabiegów jest trwały. W uzasadnionych przypadkach gwarantujemy również bezpłatne konsultacje ze specjalistami dermatologami.

Laser Vectus otrzymał nagrodę Prix de Beauté w kategorii „Odkrycie Roku”

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU?

Dzień przed zabiegiem lub w dniu zabiegu zależy zgolić włoski w wybranej okolicy maszynką.
Obszar skóry, który ma być poddany depilacji laserowej, nie może być podrażniony ani przesuszony. Jeśli skóra jest w słabej kondycji, należy odpowiednio ją nawilżyć najpóźniej dzień przed zabiegiem.
Cztery tygodnie przed depilacją laserową nie wolno włosków wyrywać woskiem, depilatorem, ani pęsetą.
W miejscu planowanej depilacji, nie wolno stosować kremów z kwasami owocowymi, witaminą A, witaminą C, przed 4 tygodnie przed zabiegiem.
Tydzień przed zabiegiem nie należy przyjmować leków fototoksycznych i fotoalergicznych, ani pić ziół o takim działaniu (nagietek, dziurawiec, herbata Figura 1, 2).

PIELĘGNACJA PO ZABIEGU:

Przy podrażnieniu skóry, należy myć się delikatnymi produktami, można stosować łagodzące kremy, np. Bepanten, Alantan, Panthenol.
W depilowanym obszarze nie używać dezodorantów, antyperspirantów, perfum; skórę osuszać delikatnie, bez pocierania.
Przez 4 tygodnie po zabiegu nie można się opalać, warto w tym czasie używać kremów z wysokim filtrem UVA.
Należy również unikać korzystania z basenu i sauny.


CZEGO MOŻNA SIĘ SPODZIEWAĆ PO ZABIEGU?

Zaczerwienienie lub/i delikatny obrzęk obszaru skóry poddanego depilacji, który może utrzymywać kilka godzin lub – maksymalnie – 3 dni.


WSKAZANIA DO ZABIEGU

Depilacja laserem diodowym Vectus™ może być wykonana zarówno ze wskazań estetycznych, jak i medycznych (nadmierne owłosienie w przebiegu rozmaitych chorób). Zdecydowanie częściej wykonywana jest w celu poprawienia wyglądu, a co za tym idzie – także samopoczucia. Jest też higieniczna, bo pozwala na usunięcie włosów, na których gromadzą się bakterie. Depilacja laserowa laserem medycznym Vectus jest również zalecana przez lekarzy przy zapaleniu mieszków włosowych czy też przy wrastających włoskach po depilacji innymi metodami.

PRZECIWWSKAZANIA

Ciąża, karmienie piersią, niezaleczone infekcje skóry (wirusowe, bakteryjne, grzybicze), choroby pęcherzowe skóry, świeża opalenizna, podrażnienie skóry, doustna terapia retinoidami, skłonność do przebarwień i bliznowców, bielactwo, łuszczyca.

Depilacja woskiem (Lycon)

Lycon to woski i produkty do depilacji wywodzące się z Australii. Przez wielu firma ta jest uważana za jedną z najbardziej prestiżowych marek w tej dziedzinie. Cechami wyróżniającymi woski Lycon jest fakt, że wyrywają ona krótkie, nawet 1-milimetrowe włoski. Dodatkowo dzięki specjalnej aplikacji wosk nie przykleja się i nie ciągnie skóry, co zmniejsza uczucie dyskomfortu w czasie zabiegu oraz zapobiega zaczerwienieniom i podrażnieniom po depilacji.

 

Dlaczego Lycon?

 • skuteczna i precyzyjna metoda depilacji, umożliwiająca usuwanie bardzo krótkich włosków
 • metoda uznawana za mniej bolesną
 • szczególnie polecana do depilacji brazylijskiej
 • przyjemne doznania: bogactwo kolorów i zapachów, jedwabista konsystencja produktu
 • działa pielęgnacyjne na skórę dzięki wykorzystaniu odżywczych właściwości azulenu, aloesu, rumianku, róży oraz lawendy


Fotoepilacja

Fotoepilacja jest jedną z metod depilacji laserowej. Dzięki serii zabiegów większość osób może trwale pożegnać się z niechcianym owłosieniem. Podczas zabiegów energii świetlna ulega zamianie w skoncentrowane ciepło, które prowadzi do zniszczenia komórek macierzystych odpowiedzialnych za wyrastanie włosków. W rezultacie w ciągu około dwóch tygodni od wykonania zabiegu włoski wypadają wraz z cebulkami. Zabiegi wykonywane są w seriach - różnych dla poszczególnych obszarów zabiegowych, koloru włosa i płci.

"Dzięki serii zabiegów większość osób może trwale pożegnać się z niechcianym owłosieniem.„

Cennik

Nazwa zabiegu czas (min)  cena brutto 
Depilacja woskiem (Lycon) - wąsik 20 30 zł
Depilacja woskiem (Lycon) - bródka 20 30 zł
Depilacja woskiem (Lycon) - baczki 20 30 zł
Depilacja woskiem (Lycon) - brwi 30 30 zł
Depilacja woskiem (Lycon) - nos 25 20 zł
Depilacja woskiem (Lycon) - cała twarz 40 80 zł
Depilacja woskiem (Lycon) - szyja 20 40 zł
Depilacja woskiem (Lycon) - pachy 20 55 zł
Depilacja woskiem (Lycon) - bikini klasyczne 30 75 zł
Depilacja woskiem (Lycon) - bikini french 45 99 zł
Depilacja woskiem (Lycon)  - bikini brazylijskie 60 130 zł


Czym jest epilacja laserowa

"...darmowy zabieg fotoepilacji jednej pachy."

W trakcie zabiegów depilacji laserowej (fotoepilacji) dochodzi do tzw. selektywnej fototermolizy, polegającej na konwersji energii świetlnej w energię cieplną, która to niszczy komórki macierzyste mieszka włosowego odpowiedzialne za cykliczny wzrost włosa. Fotoepilacja / fotodepilacja E-Light jest najpopularniejszą metodą depilacji laserowej na świecie najczęściej prowadzącą do trwałego usunięcia owłosienia. Dla lepszego komfortu zabiegu i zwiększonej ochrony skóry przed nadmiernym przegrzaniem urządzenia Spectrum wyposażone są w złożony system chłodzenia.

Zachęcamy do przetestowania zabiegu epilacji za darmo.

Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy bezpłatny test zabiegu depilacji - darmowy zabieg fotoepilacji jednej pachy.


Urządzenia Spectrum: E-Light - IPL + SHR

"Zdecydowanie najlepsze połączenie technologii. Stosowanie głowic IPL wyposażonych w system SHR (ang. Super Hair Removal) zapewnia większe bezpieczeństwo, lepszą efektywność i minimalizuje ryzyko poparzenia. Ponieważ penetracja wiązki światła jest głębsza, można stosować mniejsze wartości mocy, co zmniejsza uczucie dyskomfortu podczas zabiegu.” Prekursorem tej metody nazywanej skrótem ELOS jest renomowana izraelska firma Syneron"

Nowoczesna Medycyna Estetyczna: lipiec - sierpień 2010


"Testy kliniczne przeprowadzone na 232 osobach z wykorzystaniem lasera diodowego, aleksandrytowego oraz IPL pokazały, że liczba zabiegów koniecznych do osiągnięcia optymalnego rezultatu była podobna. Sześć miesięcy po ostatnim zabiegu oceniona została skuteczność poszczególnych urządzeń. Nie stwierdzona statystycznie istotnych różnic pomiędzy metodami trwałego usuwania owłosienia. Tymczasowe efekty uboczne zabiegów zostały zaobserwowane w przypadku wszystkich urządzeń, ale najczęściej w przypadku lasera diodowego."

Laser in Medical Science: kwiecień 2006


Epilacja laserowa w programie Klinika Urody - TVN Style

Bohaterka programu Klinika Urody będzie próbowała pozbyć się nadmiernego owłosienia z twarzy z pomocą zabiegu fotoepilacji. Uwaga, w gabinecie YourSkin cena jednego zabiegu to tylko 129zł (gabinet prezentowany w poniższym programie nie jest gabinetem YourSkin). • Ile zabiegów muszę wykonać, żeby pozbyć się niechcianych włosków?

  Na skuteczność poszczególnych zabiegów wpływa wiele czynników, takich jak np. fototyp skóry, partia ciała poddana fotoepilacji, profil hormonalny oraz płeć i wiek. Ponadto owłosienie na ciele często jest różnorodne, nawet w obrębie epilowanego obszaru. Z powyższych powodów trudno jest z góry określić, ile zabiegów jest optymalnych dla danego Klienta. Przykładowo ciemne i grube włoski na jasnych kobiecych łydkach będą potrzebowały mniejszej ilości zabiegów niż w przypadku fotodepilacji jasnych włosków na twarzy u kobiety - jasny włos oraz miejsce nietypowe dla dane płci zmniejszają efektywność poszczególnych zabiegów w serii na danym obszarze u danej osoby. Podstawowym czynnikiem wpływającym na powodzenia zabiegu fotodepilacji jest przeprowadzenie go podczas jednej z trzech faz wzrostu włosa (anagen, katagen, telogen). Jest to faza anagenu, kiedy włos rośnie osadzony w mieszku włosowym. Tylko podczas tej fazy możliwe jest doprowadzenie energii cieplnej aż do korzenia mieszka włosowego i zniszczenia odżywiających go komórek macierzystych. Podczas dwóch nastepnych faz: katagenu i telogenu fotodepilacja nie przynosi dobrego efektu, ponieważ włos jest już oddzielony od swego korzenia i poddanie go zabiegowi nie wpływa na tworzące go komórki.

 • W jakim odstępie czasu wykonuje się kolejne zabiegi fotodepilacji danego obszaru?

  W większości przypadków co 4-6 tygodni. Odwiedź nasz gabinet aby dowiedzieć się więcej.

 • Jakich efektów mogę się spodziewać?

  "trwałe zmniejszenie liczby włosów (zazwyczaj do -90%)"

  Wiele innych gabinetów będzie starało się zapewnić Państwa o 100% skuteczności, jednak są to gwarancje bez pokrycia. Prawda jest taka, że ze względu na dużą ilość czynników niemożliwe jest z góry określenie końcowy efekt serii zabiegów oraz ilość zabiegów w serii. Żadna metoda usuwania owłosienia nie gwarantuje 100% skuteczności zabiegów po określonej ilości zabiegów. Nie wierzysz? Zapytaj o pisemną gwarancję w nieuczciwym gabinecie, który słownie gwarantuje 100% skuteczność.


  ZAKRES MOŻLIWYCH DO UZYSKANIA REZULTATÓW MOŻNA PRZEDSTAWIĆ JAKO:

  • trwałe zmniejszenie liczby włosów (zazwyczaj do -90%)
  • zmniejszenie grubości włosa
  • spowolnienie odrostu
  • poprawa wyglądu skóry (koniec z podrażnieniami, zapaleniem mieszków włosowych)
    

  EFEKT TRWAŁEGO USUNIĘCIA OWŁOSIENIA JEST TRUDNIEJSZY DO OSIĄGNIĘCIA:

  • u osób z mniejszą ilością melaniny w mieszku włosowym (jasne włosy)
  • u kobiet z owłosieniem w okolicach ciała typowych dla owłosienia męskiego (twarz, brodawki, pośladki, brzuch)

Ilustracja działania zabiegów epilacji


Zalecenia przed zabiegiem:

 • 1 dzień przed zabiegiem ogol miejsce maszynką, w którym będzie przeprowadzony zabieg. Włoski powinny być lekko widoczne na skórze
 • do 3 tygodni przed zabiegiem nie wykonuj peellingu chemicznego obszaru, który chcesz poddać fotoepilacji lub fotoodmładzaniu
 • 3 tygodnie przed zabiegiem zaprzestań stosowania form depilacji innych od golenia maszynką (wosk, depilator, krem)
 • 7-21 dni przed zabiegiem nie opalaj się na słońcu i w solariach
 • 7 dni przed zabiegiem zaprzestań korzystania z samoopalacza
 • 4 tygodnie przed zabiegiem zaprzestań zażywania preparatów fotouczulających (np.: beta-karoten, retinoidy, tetrackliny)
 • 2 tygodnie przed zabiegiem zaprzestań przyjmowania ziół (dziurawiec, nagietek, miłorząb, jeżówka).
 • 2 tygodnie przed zabiegiem zaprzestań stosowania kremów z retinolem (wit. A) i kwasami owocowymi.
 • zabiegi fotoepilacji są skuteczniejsze, gdy skóra jest dobrze nawilżona, dlatego wskazane jest picie większych ilości wody zarówno przed jak i po zabiegu oraz stosowanie mocno nawilżających kremów do ciała (YASUMI HydroFirming Cream)

Zalecenia po zabiegu

 • nie przegrzewaj skóry (sauna) w dniu zabiegu
 • przez 2 tygodnie po zabiegu unikaj intensywnego opalania miejsca zabiegowego na słońcu lub w solarium
 • w okresie letnim pamiętaj o stosowaniu kremów z ochroną przeciwsłoneczną 30 SPF (YASUMI Sun Cream High Protection 30SPF)

Do głównych przeciwwskazań należą:

 • w razie wątpliwości skonsultuj się ze swoim lekarzem prowadzącym
 • stosowanie kremu z retinolem i kwasami owocowymi (<7 dni)
 • przyjmowanie leków fotouczulających (beta-karoten, retinoidy, tetracykliny) (<2 tyg)
 • Roaccutan, Accutan, Isoform, Izotek, Aknenormin, Curacne, Izotrexin, AknemycinPlus (<6 miesięcy)
 • epilepsja
 • rozrusznik serca
 • alergia na słońce
 • cukrzyca z powikłaniami
 • operacje/zabiegi (<3 miesiące)
 • ciąża
 • ostre, ropne stany skóry, egzema
 • guzy i nowotwory
 • stosowanie ziół - nagietek, miłorząb, dziurawiec, jeżówka (<7dni)
 • świeżo opalona skóra, samoopalacz


UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
1. Serwis zbiera w sposób automatyczny tylko informacje zawarte w plikach cookies.
2. Pliki (cookies) są plikami tekstowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu. Przeznaczone są do korzystania ze stron serwisu. Przede wszystkim zawierają nazwę strony internetowej swojego pochodzenia, swój unikalny numer, czas przechowywania na urządzeniu końcowym.
3. Operator serwisu (tu nazwa i ewentualnie adres) jest podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym swojego użytkownika pliki cookies oraz mającym do nich dostęp.
4. Operator serwisu wykorzystuje pliki (cookies) w celu:
dopasowania zawartości strony internetowej do indywidualnych preferencji użytkownika, przede wszystkim pliki te rozpoznają jego urządzenie, aby zgodnie z jego preferencjami wyświetlić stronę; przygotowywania statystyk pomagających poznaniu preferencji i zachowań użytkowników, analiza tych statystyk jest anonimowa i umożliwia dostosowanie zawartości i wyglądu serwisu do panujących trendów, statystyki stosuje się też do oceny popularności strony;
możliwości logowania do serwisu;
utrzymania logowania użytkownika na każdej kolejnej stronie serwisu.
5. Serwis stosuje dwa zasadnicze rodzaje plików (cookies) - sesyjne i stałe. Pliki sesyjne są tymczasowe, przechowuje się je do momentu opuszczenia strony serwisu (poprzez wejście na inną stronę, wylogowanie lub wyłączenie przeglądarki). Pliki stałe przechowywane są w urządzeniu końcowym użytkownika do czasu ich usunięcia przez użytkownika lub przez czas wynikający z ich ustawień.
6. Użytkownik może w każdej chwili dokonać zmiany ustawień swojej przeglądarki, aby zablokować obsługę plików (cookies) lub każdorazowo uzyskiwać informacje o ich umieszczeniu w swoim urządzeniu. Inne dostępne opcje można sprawdzić w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Należy pamiętać, że większość przeglądarek domyślnie jest ustawione na akceptację zapisu plików (cookies)w urządzeniu końcowym.
7. Operator Serwisu informuje, że zmiany ustawień w przeglądarce internetowej użytkownika mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji strony internetowej serwisu.
8. Pliki (cookies) z których korzysta serwis (zamieszczane w urządzeniu końcowym użytkownika) mogą być udostępnione jego partnerom oraz współpracującym z nim reklamodawcą.
9. Informacje dotyczące ustawień przeglądarek internetowych dostępne są w jej menu (pomoc) lub na stronie jej producenta.
10. Bardziej szczegółowe informacje na temat plików (cookies) dostępne są na stronie ciasteczka.org.pl

Kontakt

Warszawa ul. Skarbka z Gór 15/U2 03-287
Telefon:  (22) 542 16 52 | 798 406 718
Email: instytut@y-s.pl

Search