Endermologia to jedno z najbardziej innowacyjnych rozwiązań dostępnych w ofercie medycyny estetycznej. Endermologia Alliance jest jedyną bezinwazyjną, mechaniczną stymulacją, która w naturalny sposób pobudza metabolizm komórkowy. Umożliwia zredukowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej, pozbycie się cellulitu oraz ujędrnia skórę.
Po 30 latach badań nad tkanką łączną francuska firma LPG stworzyła innowacyjny patent Endermologie ALLIANCE do odtworzenia jej naturalnej regeneracji i stymulacji. Synergia opatentowanych technologii posłużyła do stworzenia rewolucyjnej metody pozwalającej na jednoczesne pozbycie się tkanki tłuszczowej, likwidacje cellulitu i ujędrnienie skory przy skróconym czasie zabiegu do 30 minut oraz zmniejszonej ilości sesji by uzyskać widoczne efekty. ALLIANCE wyposażony jest w kompatybilny tablet pozwalający w pełni kontrolować proces terapeutyczny od wprowadzenia danych pacjenta poprzez wykonywanie zdjęć obszarów zabiegowych, przeprowadzenie diagnozy oraz ustawienie trybu leczenia. Nowy sensor identyfikacji skory wykorzystany w urządzeniu pozwala dodatkowo dopasować zabieg do każdego rodzaju tkanki uwzględniając naturalne parametry ciała pacjenta.
Nowy patent endermologie® Alliance umożliwia intensywną i szybką stymulację tkanek przy zachowaniu wyjątkowego komfortu zabiegu. Endermologie® Alliance oddziałuje w trzech wymiarach na Twoje ciało:
• Redukuje miejscowo zlokalizowaną i oporną tkankę tłuszczową
• Wygładza cellulit
• Ujędrnia skórę stymulując produkcję naturalnego kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego
Elektrostymulacja to zabieg z dziedziny elektroterapii wykorzystujący prąd impulsowy o niskiej częstotliwości. Stymulacja nerwowo- mięśniowa jest formą elektrostymulacji, która dotyczy mięśni i nerwów. Elektrostymulatory są wykorzystywane przy stymulacji nerwów głównych do wywołania skurczów mięśni. Sam proces pracy mięśnia, wywołany przez bodziec nerwowy ma korzystny wpływ na jego funkcję.
Zakres częstotliwości stosowanych ma dość istotne znaczenie. W zabiegu stosujemy elektrostymulację o niskiej częstotliwości. Poprzez wydłużenie szerokości impulsu podczas każdorazowego skurczu mięśnia uzyskujemy jego relaks. Poprawia się cyrkulacja krwi i zachodzi usuwanie zbędnych produktów metabolicznych. Polepsza się zasilanie mięśni w tlen. Do wywołania skurczu mięśnia stosujemy serię impulsów doprowadzając do maksymalnej eksploatacji mięśnia. Okres skurczu trwa zazwyczaj 5-10 sekund.
Stymulacja zdrowego mięśnia prowadzi do wzrostu jego masy, obwodu i zmniejszenia otaczającej go tkanki tłuszczowej. W kosmetologii najczęściej elektrostymulacja wykorzystywana jest do wzmocnienia mięśni lub spalaniu tkanki tłuszczowej. W zależności od rodzaju problemu dostosowywane są parametry urządzenia.
Elektrostymulacja to metoda odchudzająca i ujędrniająca wybrane partie ciała. Efekty są widoczne już po kilku zabiegach. Zabieg trwa 40 minut i daje efekt 2 godzinnego wysiłku na siłowni. Podczas zabiegu elektrostymulacji można uzyskać utratę nawet kilkunastu centymetrów w sumie obwodów (talia, biodra, uda). Rozstępy można delikatnie i powoli zniwelować. Skóra stanie się jędrna, zniknie chropowatość i ziarnistość. Optymalna częstotliwość zabiegów to 2-3 razy w tygodniu
Zabiegi elektrostymulacji są bardzo przyjemne a odczucia przypominają rodzaj mrowienia, ściągania, świdrowania mięśni. Już pierwsze zabiegi powodują widoczne zmiany kształtu figury (bardziej płaski brzuch, podniesione pośladki), polepszenie samopoczucia i nastroju.
Body Wrap to programy zabiegowe oparte na szczotkowaniu ciała na sucho i specjalistycznych bandażach bogatych w innowacyjne substancje aktywne. Po uprzednim, dokładnym wyczesaniu skóry szczotką z włosia bambusowego (złuszczenie i poprawa mikrokrążenia), problematyczne obszary owijane są bandażami nasączonymi substancjami aktywnymi. W zależności od indywidualnych potrzeb klienta dobierzemy jeden z 5 rodzajów bandaży. Efekty zabiegu to przede wszystkim redukcja cellulitu, dzięki kofeinie, guaranie i L-karnitynie oraz redukcja zastojów wodnych/drenaż za sprawą mentolu, kwasu mlekowego i soli z morza martwego. W celu osiągnięcia optymalnych efektów, zabieg BodyWrap można połączyć z elektrosauną. Zabieg jest alternatywą do modelujących zabiegów z wykorzystaniem aparatury kosmetycznej, gdy istnieją przeciwwskazania do ich wykonywania.
Przebieg zabiegu: Peeling obszaru zabiegowego naturalną szczotką bambusową + nałożenie bandaży na ciało (rodzaj bandażu dobiera ekspert YourSkin po wywiadzie z klientem i ocenie stanu skóry) + wrapping folią + podłączenie do elektrosauny ok.30 minut
Zalecana liczba zabiegów 6-8 w serii. Częstotliwość 2 razy w tygodniu.
Bezoperacyjny lifting zwiotczałej skóry. Głębokie, zogniskowane działanie ultradźwięków o dużym natężeniu nie uszkadza skóry, a koncentruje się bezpośrednio w głębszych warstwach skóry lub w tkance podskórnej. Głowice pozwalają dostarczać strumień skoncentrowanej energii o różnej częstotliwości i różnej głębokości działania, dobranej w zależności od specyfiki określonego obszaru. Dochodzi do podgrzania tkanek podskórnych poprzez ich koagulację. Efektem tego działania jest lifting skóry. Dodatkowa skoncentrowana energia ultradźwięków inicjuje naturalną odpowiedź skóry – produkcję nowego kolagenu. Zabieg na niższej głębokości powoduje redukcję tkanki tłuszczowej.
Wskazania
Technologia HIFU robi teraz furorę w medycynie estetycznej. Nazywana liftingiem bez skalpela wykorzystuje tzw. skoncentrowaną wiązkę ultradźwięków, która „zagęszcza” skórę, prowadząc do jej wyraźnego ujędrnienia. Zobacz, na czym dokładnie polega HIFU.
Skupiona wiązka ultradźwięków nie jest kompletnie nową metodą. Zdefiniowano ją w latach 40. XX wieku, a po 1990 roku rozpoczęto testy kliniczne z zastosowaniem HIFU w leczeniu łagodnych i złośliwych postaci raka prostaty, pęcherza moczowego i nerek. Od kilku lat wykorzystuje się ją w medycynie i dermatologii estetycznej.
Istotą jest tutaj precyzyjne ogniskowanie fali ultradźwiękowej o wysokiej energii na małym punktowym obszarze (HIFU – High Intensity Focused Ultrasound). Obszar ten jest poddawany ablacji, a w tkance powstają dwa efekty fizyczne:
- termiczny: tkanka absorbuje falę ultradźwiękową i powstaje efekt cieplny powodujący koagulację tkanki,
-mechaniczny: polega na wytwarzaniu pęcherzyków gazu wewnątrz komórki i narastaniu ciśnienia w jej wnętrzu i w konsekwencji zniszczenie jej struktury.
Skutkiem uszkodzenia komórek jest natychmiastowe zagęszczenie tkanki i pobudzenie organizmu – w reakcji obronnej – do naturalnych procesów regeneracji, gojenia i odbudowy uszkodzonej zabiegiem struktury. To powoduje:
Rezultat widoczny jest od razu (w ciągu 24-48 godzin po zabiegu), a potem nasila się z czasem (najlepsze efekty uzyskuje się w okresie od 2 do 24 tygodni) i utrzymuje aż do 18 miesięcy! Zabieg może być stosowany zarówno na twarz, jak i ciało.
Co ważne, metodę HIFI można zastosować po zabiegach intensywnie złuszczających (kwasy, peelingi, mikrodermabrazja), przy zmianach trądzikowych, przy trądziku różowatym, na skórze opalonej.
Przed | Po |
Zamykanie/redukcja pojedynczych rozszerzonych naczynek krwionośnych na twarzy
Zabieg elektrokoagulacji polega na ścinaniu białka zmian skórnych poprzez działanie prądem wysokiej częstotliwości. Wytwarzane w czasie działania prądem ciepło powoduje uszkodzenie (koagulację, ścinanie) białek zlokalizowanych w tkance m.in. Rozszerzone naczynka, włókniaków, brodawek łojotokowych, brodawek płaskich, punktów rubinowych i naczyniaków gwiaździstych.
W trakcie zabiegu powstaje temperatura sięgająca 200 stopni C. Do zabiegu używa się aparatu zaopatrzonego w metalową elektrodę. Elektrody podlegają sterylizacji po każdym użyciu.
Jak wykonywany jest zabieg i ile trwa?
Przed zabiegiem niezbędna jest konsultacja lekarska, a następnie z kosmetologiem, który oceni czy powstałe zmiany kwalifikują się do zabiegu elektrokoagulacji. Pacjent zostaje poinformowany o czynnościach związanych z zabiegiem, przeciwwskazaniach i postępowaniu po zabiegu.
Starsze aparaty wymagały bolesnego wkłuwania się w zmianę. Elektrokoagulacja YASUMI polega jedynie na przyłożeniu elektrody do zmiany, co znacznie zmniejsza dyskomfort pacjenta.
Usuwanie pojedynczych naczynek, włókniaków, punktów rubinowych i brodawek to zabieg szybki. Czas usuwania jednej zmiany to kilkanaście sekund do około minuty.
Zabieg wymaga bardzo dużej precyzji i ciągłego skupienia kosmetologa, z uwagi na co nie przeprowadzamy go dłużej niż kilanaście minut. Do czasu zabiegu nie wliczamy dokładnego oczyszczenia skóry i konsultacji.
Czy usuwanie zmian elektrokoagulacją boli?
Elektrokoagulacja nie jest zabiegiem zupełnie bezbolesnym. Odczucia towarzyszące zabiegowi zależą od indywidualnej wrażliwości na ból, wielkości zmiany i jej lokalizacji. Małe, drobne i liczne zmiany (np. włókniaki, naczyniaki gwiaździste) nie wymagają znieczulenia. Usuwa się je szybko, bez odczucia większego dyskomfortu. Odczuwalne są lekkie ukłucia, a w przypadku większych zmian również mocne ciepło. Elektrokoagulacji towarzyszy specyficzny zapach, typowy dla ścinającego się białka.
Jak wygląda skóra po zabiegu elektrokoagulacji?
Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić niewielki obrzęk, rumień (zaczerwienienie), stwardnienie skóry, lekkie zasinienie lub delikatny ból, które ustępują w ciągu kilku godzin. Najczęściej pojawia się mały strupek, który zaniknie w ciągu 5 - 21 dni.
Zmiany zabarwienia skóry (przebarwienia i odbarwienia) występują rzadko, podobnie jak blizny. Jeśli pojawią się są następstwem nieprawidłowego gojenia skóry lub zdrapywania strupków przez pacjenta. Najczęściej skóra goi się bardzo ładnie.