Jedną z najpopularniejszych obecnie metod poprawiania wyglądu stało się modelowanie ust - poprawianie ich konturu, powiększanie objętości. Zabieg może być wykonywany bez względu na wiek pacjenta. U młodych kobiet a także mężczyzn, korekta dotyczy przeważnie zbyt mało wykształconej wargi górnej lub dolnej. W późniejszym wieku dokonujemy głównie korekty konturu warg i zmian wynikających z postępującego procesu starzenia się ust związanego z odwodnieniem czerwieni wargowej. Usta są lepiej nawilżone, odzyskują kolor i młodzieńczą jędrność. Powiększenie objętości ustpowoduje, że znikają małe i większe zmarszczki dookoła ust, co daje ogólny efekt odmłodzenia.
Po zabiegu implant jest niewyczuwalny i daje uczucie naturalnie powiększonych ust. W zależności od preparatu efekty mogą się utrzymywać od 10-18 miesięcy.
Nie należy zażywać aspiryny i stosować leków przeciwzapalnych na około 3 dni przed zabiegiem.
W dniu zabiegu powinno się unikać intensywnego nagrzewania ciała (sauna, solarium, promienie słoneczne) oraz intensywnego wysiłku fizycznego.
Preparat kwasu hialuronowego jest wstrzykiwany przez specjalistę w skórę właściwą przy pomocy ampułko-strzykawki i bardzo cienkiej igły.
Przez kilka godzin po zabiegu powiększania i modelowania ust powinno się unikać nadmiernej ekspresji w ich obrębie, jak również dotykania i masowania miejsc iniekcji. Przez około 3 dni należy unikać nadmiernego narażenia na promienie słoneczne oraz ciepło(solarium, promienie słoneczne, sauna).
Wszystkie te zalecenia mają na celu uzyskanie jak najlepszego efektu.
Wskazania:
Przeciwskazania:
Uwagi:
Po zastrzyku mogą wystąpić reakcje zapalne tj. obrzęk, zaczerwienienie, rumień. Może też pojawić się krwiaczek. Wszystkie te objawy ustępują samoistnie w ciągu kilku dni.
Kwas hialuronowy występuje w skórze w sposób naturalny - jest podstawowym składnikiem skóry, który utrzymuje jej właściwy poziom nawilżenia i jędrności. Niestety wraz z wiekiem jego ilość stopniowo się zmniejsza, wskutek czego skóra wysusza się, wiotczeje, pojawiają się zmarszczki, a policzki i usta tracą swoją objętość.
Preparaty zawierające kwas hialuronowy wstrzyknięte do skóry właściwej, skutecznie uzupełniają jego niedobór, nawilżają skórę, wypełniają zmarszczki, nadają objętość, modelują usta, poprawiają kontur twarzy, pobudzają naturalne procesy regeneracyjne skóry, dzięki czemu nawet po wchłonięciu preparatu skóra wygląda lepiej niż przed zabiegiem.
Kwas hialuronowy wykorzystywany do wygładzania zmarszczek jest preparatem syntetycznym, co znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia objawów alergii. Zapewnia nam dużą wygodę, gdyż nie wymaga wcześniejszej próby uczuleniowej.
Zabiegi wygładzania zmarszczek kwasem hialuronowym są bardzo skuteczne, dają natychmiastowe efekty, niemniej jednak nie są to zabiegi, które wykonujemy raz na zawsze. Po 11-18 miesiącach preparaty kwasu hialuronowego stopniowo podlegają degradacji - ulegają całkowitemu wchłonięciu, wiec po tym czasie zabieg należy powtórzyć w celu utrzymania pożądanego efektu.
Po zabiegu należy przez dwa tygodnie unikać silnego nasłonecznienia (solarium) i nagrzewania (sauna).
Wskazania:
Przeciwskazania:
Uwagi:
Odstęp czasowy między zabiegiem wypełniania zmarszczek, a innymi metodami odmładzania skóry (iniekcje toksyny botulinowej - Botox, laseroterapia, peeling chemiczny, mikrodermabrazja) powinien wynosić min. 2 tygodnie.
Toksyna botulinowa - jest bardzo silnie działającą naturalną toksyną powodującą zahamowanie uwalniania acetylocholiny - neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za przekaźnictwo impulsów między nerwami a mięśniami. Toksyna botulinowa działa poprzez blokowanie połączeń między zakończeniami nerwów, a unerwianymi przez nie mięśniami, czyli blokuje tzw. synapsy nerwowo - mięśniowe. Nie dochodzi wtedy do skurczów porażonego mięśnia. Botulina jest równie skuteczna u mężczyzn jak i u kobiet.
Toksynę botulinową stosuje się w medycynie w leczeniu różnych chorób jak zez, choroby neurologiczne przebiegające z nadmiernym napięciem mięśni, jak również nadmierna potliwość. Do likwidacji zmarszczek mimicznych stosuje się bardzo małe stężenia toksyny, które nie mają wpływu na inne elementy układu nerwowego poza okolicą w której podano botox.
Efekt działania pojawia się po około 7 dniach i utrzymuje przez ok. 6 miesięcy. Zabieg wówczas powinniśmy powtórzyć.
Unikać masażu w miejscach wstrzyknięć. W ciągu 4 godz. po zabiegu nie pochylać głowy do dołu (np przy zawiązywaniu butów czy też podczas snu).
Po zakończeniu zabiegu pacjent może powrócić do swojej codziennej aktywności. Ślady po wkłuciach są prawie niewidoczne.
Wskazania:
Przeciwskazania:
Lifting wolumetryczny ma na celu uzupełnienie objętości twarzy związanej z wiekiem lub szczególnym układem anatomicznym ubytków tkanki podskórnej twarzy. Wraz z upływem czasu, tkanka podskórna ulega stopniowemu zanikowi co ma niekorzystny wpływ na wygląd twarzy. Dodatkowo na skutek utraty elastyczności skóry, policzki obniżają się powodując tworzenie się fałdów i bruzd oraz obniżenie kącików ust.
Zabieg modelowania twarzy kwasem hialuronowym gwarantuje spektakularne i natychmiastowe efekty, które utrzymują się przez ok. 18-24 miesiące. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do normalnego życia.
Wchłaniający się implant zapewnia doskonałe nawilżenie okolicznych tkanek, dając tym samym efekt wypoczętej i zdrowej skóry.
Po zabiegu należy przez dwa tygodnie unikać silnego nasłonecznienia (solarium) i nagrzewania (sauna).
Wskazania:
Przeciwskazania:
Uwagi:
Odstęp czasowy między zabiegiem wypełniania zmarszczek, a innymi metodami odmładzania skóry (iniekcje toksyny botulinowej - Botox, laseroterapia, peeling chemiczny, mikrodermabrazja) powinien wynosić min. 2 tygodnie.
Nici PDO zostały wymyślone w Korei i bardzo szybko stały się popularne na całym świecie, również Europie. Koncepcja zabiegu jest bardzo prosta i polega na wszczepianiu pod skórę rozpuszczalnych nici. Nici te, stopniowo rozpuszczając się stymulują syntezę kolagenu, fibroblastów, angiogenezę, dzięki czemu skóra staje się gładsza, bardziej świetlista, zmarszczki znikają, owal twarzy się podnosi, „pory” ulegają zwężeniu, wzmocnieniu ulegają obwisłe tkanki - następuje lifting skóry.
Nici PDO to syntetyczne monofilamentowe włókna.
Zbudowane są z jednej wiązki i charakteryzują się jednolitą, pozbawioną zagłębień i bruzd powierzchnią, w której mogłyby kolonizować się bakterie. Zaletą tych nici jest bardzo płynne przejście przez tkanki, dzięki czemu eliminuje się uszkodzenie struktur podczas implantacji. Całkowity czas rozpuszczania wynosi 2-4 miesiące. Stosowane są od wielu lat, m.in. w chirurgii plastycznej, okulistyce, ginekologii, chirurgii ogólnej. Materiał jest atraumatyczny i obojętny dla tkanek. Nie posiada właściwości pirogennych ani antygennych.
Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja ze specjalistą, podczas której omawiany jest szczegółowo przebieg zabiegu i jego działanie. Cały zabieg trwa około godziny (w zależności od ilości użytych nici- średnio na twarz wykorzystuje się 30-50 nici).
Poddawany obszar w pierwszej kolejności jest znieczulany, po czym nici są implantowane w odpowiedni sposób i miejsce.
Wskazania:
TWARZ
Policzki
CIAŁO
Przeciwskazania:
Uwagi:
Procedura jest odpowiednia dla osób od około 30 roku życia, kiedy to pojawiają się pierwsze oznaki starzenia. Nie ma natomiast górnej granicy wiekowej.
Zabieg wywołuje proces niszczenia komórek tłuwszcowych który trwa ok dwóch tygodni. Pomaga pozbyć się niechcianych, niezwykle ciężkich do pozbycia się, tzw. „miejscowych otłuszczeń”. Wspaniale komplementuje dietę, zabiegi drenujące, wysiłek fizyczny.
Do zabiegu lipolizy wykorzystuje się materiały zawierające wyciąg z soi – fosfatydylocholinę, posiadającą właściwości lipolityczne. Substancja podawana jest na głębokość tkanki tłuszczowej. W rezultacie komórki tłuszczowe ulegają degradacji, transportowane są do wątroby i wydalane z organizmu przez nerki.
Czy zabieg lipolizy iniekcyjnej jest bolesny?
Ostrzyknięcie substancją daje poczucie pieczenia oraz swędzenia. Ból niezbyt intensywny. Skóra robi się zaczerwinione, powstaje niewielki obrzęk. Po zabiegu obserwujemy tkliwość miejsca poddawanego zabiegowi i są to pożądane efekty uboczne świadczące o skuteczności i działaniu zabiegu.
Tak jak przy wszystkich zabiegach iniekcyjnych, po lipolizie mogą pojawić się krwiaki w miejscu iniekcji.
Wskazania:
Przeciwskazania:
Uwagi:
W zależności od okolicy ciała, najlepszy rezultat osiągniemy wykonując serię 3 -4 zabiegów w odstępach 2 -3 tygodniowych.
W ciągu kilku dni po zabiegu, po ustąpieniu odczucia dyskomfortu, zalecamy wykonać kilka zabieg drenujący np. masaż limfatyczny. Wspomoże on wydalanie zniszczonych komórek tłuszczowych z organizmu.
Mezoterapia to metoda leczenia różnych schorzeń skóry, polegająca na wstrzykiwaniu bezpośrednio w miejsca docelowe niewielkich dawek substancji leczniczych.
Wieloletnie narażenie na szkodliwe czynniki środowiska, stres, palenie tytoniu, używki, promieniowanie słoneczne doprowadza do niekorzystnych zmian w skórze. Mezoterapia pozwala na odwrócenie lub zahamowanie wielu niekorzystnych zmian i stanowi wartościowy składnik medycyny anty-aging.
Poza działaniem preparatów istotne znaczenie ma również samo nakłucie skóry i prowokacje tkanek do regeneracji.
Te wszystkie aspekty stanowią przewagę mezoterapii iniekcyjnej nad tak zwaną mezoterapią bezigłową.
Podawane w skórę preparaty są mieszankami różnych składników dostosowanych do konkretnego problemu klinicznego. Najczęściej stosujemy mieszaninę witamin, aminokwasów, krzemionki organicznej, mikroelementów, kwasu hialuronowego, wyciągów roślinnych. Kwas hialuronowy wypełnia przestrzeń między włóknami kolagenowymi i ściąga wodę, dzięki temu skóra jest optymalnie nawilżona. Dzięki lepszemu unaczynieniu skóra jest lepiej natleniona, jaśniejsza, zdrowsza.
Wskazania:
Przeciwskazania:
Uwagi:
Zabieg wykonuje się w serii 3-5 zabiegów w odstępach 2-4 tygodnie. Następnie wykonuje się zabiegi ,,przypominające” co 3-6 miesięcy w celu podtrzymania efektów. Ostrzykiwanie skóry można wykonać w dowolnym czasie, ale najlepiej przeprowadzać jesienią, zimą lub wczesną wiosną.
Mezoterapia to metoda leczenia różnych schorzeń skóry polegająca na wstrzykiwaniu bezpośrednio w miejsca chorobowe niewielkich dawek substancji leczniczych. Mezoterapia przynosi nieocenione korzyści poprawy jakości włosów, zahamowania ich wypadania, a przede wszystkim odrostu nowych.
Mezoterapia polega na powierzchniowym ostrzykiwaniu skóry głowy substancjami pobudzającymi wzrost i hamującymi wypadanie włosów (głównie leki przeciwzapalne, witaminy i substancje odżywcze). Zestaw koktajli dobierany jest indywidualnie do potrzeb pacjenta.
Znaczący wpływ na wygląd oraz objętość włosów mają tryb życia, odżywiania oraz stan zdrowia. Mezoterapia skóry głowy polecana jest zwłaszcza osobom mającym problemy z wypadaniem włosów i łysieniem.
Mezoterapia skóry głowy może także mieć charakter profilaktyczny.
Zabieg wykonywany jest w serii 4-6 zabiegów w odstępach 2-6 tygodni.
Wskazania:
Przeciwskazania:
Osocze bogatopłytkowe (PRP), to zabieg przeznaczony dla osób wymagających, ceniących produkty pochodzenia naturalnego, a także cierpiących na różnego rodzaju alergie.
PRP, to autologiczny preparat osocza bogatopłytkowego otrzymywany z własnej krwi. Aktywne trombocyty zawarte w osoczu wydzielają ważne dla regeneracji komórek skóry czynniki wzrostu, które m.in. stymulują namnażanie i dojrzewanie komórek naskórka, pobudzają syntezę macierzy międzykomórkowej, aktywują mikrokrążenie, stymulują syntezę DNA, pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu.
W rezultacie nasza skóra odzyskuje:
Pierwsze efekty zabiegu widoczne są po dwóch tygodniach. Przebudowa tkanek zaczyna się już po 48 godzinach od pierwszego zabiegu. Poprawę napięcia, elastyczności, gęstości skóry, przebudowę włókien kolagenowych, wypełnienie drobnych zmarszczek uzyskujemy po wykonaniu serii zabiegów - 3-4 zabiegi w odstępach 2-4 tygodnie. Już po dwóch zabiegach widoczne jest znaczne (w zależności od zabiegu)
Ponieważ wszystkie elementy składowe otrzymywane w PRP charakteryzują się pochodzeniem autologicznym, ryzyko miejscowej reakcji immunologicznej, nietolerancji, alergii jest wykluczone.
Wskazania:
Przeciwskazania: