Manicure

Dłonie to nasza wizytówka, dlatego warto o nie zadbać. W tym pomoże nam manicure – zabieg kosmetyczny, któremu poddaje się paznokcie u rąk. Profesjonalnie wykonany sprawi, że dłonie będą wyglądały elegancko.

W naszym instytucie wykonujemy manicure klasyczny, french i hybrydowy, różniące się sposobem malowania paznokci.

Manicure to kompleksowy zabieg obejmujący dłonie i paznokcie. Rozpoczynamy go odpowiednim spiłowaniem płytki paznokciowej, w zależności od preferencji, na kształt kwadratowy, okrągły lub migdałek. Następnie odsuwamy lub wycinamy skórki okalające paznokieć. Wygładzamy wały około paznokciowe za pomocą frezarki i jednorazowego kapturka ściernego. Następnie oferujemy malowanie paznokci na trzy sposoby:

Polecany salon paznokci - Warszawa - manicure, pedicure, SPA na dłonie i stopy

Klasyczny – malujemy paznokcie stosując odpowiednio podkład lub jeśli paznokcie wymagają wzmocnienia stosujemy odżywkę wybraną do danego typu paznokci. Kolor nakładamy dwukrotnie, stosując lakier Vinylux. Na koniec nakładamy utwardzacz, nabłyszczacz i wysuszacz.


French – malujemy białym lakierem wolny brzeg paznokcia, a następnie malujemy całość na lekko różowy lub beżowy kolor, co daje bardzo charakterystyczny efekt.

Hybrydowy – do malowania paznokci używamy lakierów najwyższej jakości - CND Shellac oraz Indigo, utwardzanych w lampie ze światłem UV. Dzięki temu lakier będzie bardzo trwały i utrzyma się na paznokciach do 4 tygodni. Naturalny paznokieć rośnie wraz tym lakierem, dzięki czemu osoby, które nie mogły zapuścić paznokci, mogą wreszcie to zrobić.

Pedicure

Wypielęgnowane stopy to podstawa – nie tylko wyglądają lepiej, ale również nie powodują dyskomfortu. Aby zadbać o stopy i paznokcie u stóp, warto wykonać zabieg pedicure. Do wyboru mamy trzy rodzaje tych zabiegów – klasyczny, hybrydowy i kwasowy Callus Peel.

Polecany salon paznokci - Warszawa - manicure, pedicure, SPA na dłonie i stopy

Pedicure hybrydowy

Wygląda podobnie do tradycyjnego zabiegu. Różnica polega na tym, że lakiery hybrydowe utwardza się po nałożeniu w lampie UV. Taki sposób aplikacji sprawia, że lakier jest suchy, lśniący i bardzo wytrzymały od razu po zabiegu - nie wymaga suszenia. Lakiery hybrydowe charakteryzują się wysokim połyskiem, odpornością na ścieranie i uszkodzenia, elastycznością oraz trwałością - lakier wytrzymuje na paznokciach nawet do 4 tygodni. W momencie, kiedy zauważamy odrost paznokcia lakier zmywa się w salonie za pomocą acetonu i nakłada nową warstwę lakieru. Lakiery hybrydowe są doskonałą ochroną paznokci przed łamaniem, rozdwajaniem oraz uszkodzeniami chemicznymi i mechanicznymi. Może być nakładany na paznokcie każdej długości i w każdym stanie (również bezpośrednio po zdjęciu tipsów i żelu). Dodatkowo w przypadku stosowania lakieru hybrydowego na paznokcie stóp nie ma zwiększonego ryzyka infekcji grzybiczych paznokci, co ma często miejsce przy źle zaaplikowanym żelu i tipsach.


Pedicure Kwasowy

Callus Peel Zabieg na bazie kwasów kosmetycznych. Podczas zabiegu używane są płatki nasączone kwasami, pozostawione na 15 minut na stopie pozwalają szybko i bezboleśnie usunąć wszelki zrogowaciały naskórek. Kwasy, którymi nasączone są płatki mają właściwości antybakteryjne i normalizujące złuszczanie naskórka. Po zalecanym czasie zmiękczony naskórek usuwa się specjalną szpatułką, a ewentualne pozostałości wygładza się delikatną jednorazową tarką. Ostatnim etapem zabiegu jest aplikacja kremu o silnym działaniu nawilżającym i odżywczym. Dodatkowe składniki witaminowe i ziołowe (lawenda, eukaliptus, mentol) zapewnią pełen komfort oraz świeżość stóp.

Przebieg zabiegu: dezynfekcja stóp, krótka kąpiel stóp, nałożenie plastrów Callus Peel, usunięcie skórek, skrócenie i opiłowanie paznokci, usunięcie plastrów i zrogowaceń, wygładzenie stóp tarką lub frezarką, wmasowanie kremu Callus, pomalowanie paznokci. W trosce o Państwa bezpieczeństwo, sterylizujemy narzędzia w autoklawie medycznym klasy B oraz stosujemy jednorazowe pilniki, bloki polerskie, tarki.

Pedicure klasyczny

Zabieg pielęgnacji stóp, który przywraca im nie tylko ładny, elegancki wygląd, ale także redukuje zmęczenie stóp i niweluje takie problemy jak suchość skóry, nadmierne rogowacenie, potliwość. Zabiegi przynoszą ulgę zmęczonym stopom i nadają im zdrowy wygląd. Pedicure wykonujemy za pomocą frezarki, która umożliwia wykonanie dokładnego zabiegu w krótszym czasie. Dla osób potrzebujących intensywnej pielęgnacji stóp i odprężenia oferujemy kompleksowy zabieg pielęgnacyjny stóp - pedicure SPA.

Przebieg zabiegu: dezynfekcja stóp, kąpiel stóp, usunięcie skórek, skrócenie i opiłowanie paznokci, opracowanie frezarką/tarką części podeszwowej stóp oraz w razie potrzeby palców, pomalowanie paznokci, wmasowanie kremu pielęgnacyjnego.

IBX System – rewolucyjna odbudowa paznokci

Zdrowe i wypielęgnowane paznokcie to wizytówka każdego człowieka. Szczególnie kobietom zależy na odpowiednim wyglądzie swoich paznokci, dlatego chętnie poddają je rozmaitym zabiegom stylizacyjnym. Jednak, długotrwałe noszenie tipsów i częste malowanie paznokci uszkadza płytki paznokci, przez co zaczynają wyglądać nieestetycznie i niezdrowo. Podobnie niszczący wpływ ma wiele innych czynników zewnętrznych, np. detergenty, uszkodzenia mechaniczne, niedobór witamin i mikroelementów w organizmie. Nie wszystkie przyczyny da się całkowicie wyeliminować, dlatego warto wiedzieć, jak prawidłowo dbać o swoje paznokcie, aby nie wstydzić się za ich wygląd podczas podawania dłoni na przywitanie. Niezwykle pomocny w pielęgnacji i odbudowie jest innowacyjny IBX System.

Polecany salon paznokci - Warszawa - manicure, pedicure, SPA na dłonie i stopy

Działanie i efekty stosowania IBX System

IBX System to rewolucyjny produkt sygnowany marką Famous Names. Za jego innowacyjnością stoi opatentowana formuła, która pozwala na ochronę paznokci od środka. To jedyny taki zabieg na świecie, który, w przeciwieństwie do innych produktów, przenika do wnętrza płytki paznokcia, dzięki czemu wzmacnia go od środka. IBX System to zabieg dwuczęściowy, na który składa się produkt o nazwie IBX oraz drugi – IBX Repair. Działanie pierwszego z nich służy odbudowie osłabionych paznokci, dlatego polega na spajaniu górnych warstw płytki, co zapobiega rozdwajaniu, kruszeniu i łuszczeniu. Paznokcie rosną mocniejsze, dłuższe i gładkie, mają zdrowy połysk oraz naturalny kolor. Dzięki temu, że preparat naprawia poważne uszkodzenia nie tylko na wierzchu płytki, ale też w głębszych warstwach, przyczynia się do stworzenia możliwości naturalnego wzrostu paznokci. Natomiast, druga część produktu IBX System świetnie sprawdza się w roli bazy pod różnego rodzaju stylizacje paznokci: akrylowe, żelowe czy hybrydowe. Tworzy specjalną powłokę ochronną i przyczynia się do redukcji białych plamek, które często powstają na naturalnej płytce paznokcia pod stylizacjami. IBS Repair chroni przed ewentualnym, ponownym uszkodzeniem paznokci. Warto mieć świadomość, że IBX System nie działa na zasadzie tradycyjnych odżywek do paznokci, ponieważ jest to preparat naprawczy. Dzięki temu, efekty jego stosowania będą nie tylko spektakularne, ale i długotrwałe.

Kto może skorzystać z IBX system?

IBX system to preparat przeznaczony dla każdego, kto marzy o pięknych paznokciach, które nie tylko będą zdrowo wyglądały, ale też w rzeczywistości takie będą. To również idealne rozwiązanie dla salonów kosmetycznych, które mogą wzbogacić swoje oferty o ten innowacyjny zabieg. W związku z tym, IBX System jest przeznaczony dla każdego: dla osób, które wykonują stylizacje paznokci – jako baza ochronna; dla osób, które mają zniszczone i osłabione paznokcie – jako zabieg odbudowujący; dla profesjonalistów – jako dodatkowy zabieg do zaproponowania swoim klientom w salonie kosmetycznym.

Manicure Japoński

Co to jest manicure japoński?
Manicure japoński to metoda regeneracji paznokci polegająca na wmasowaniu w płytkę odpowiedniej pasty, a następnie na wypolerowaniu powierzchni paznokcia pudrem. Zabieg nadaje im zdrowy, różowy połysk, który utrzymuje się przez około dwa tygodnie. Składniki naturalne, które wchodzą w skład past, tj. witamina A + E, keratyna, pyłek pszczeli, a także krzemionka z Morza Jońskiego odżywiają i regenerują zniszczoną płytkę oraz stymulują jej wzrost. Efekty zabiegu widoczne są już po pierwszym użyciu. Zabieg polecamy szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy nasze dłonie i paznokcie są narażone na skrajne zmiany temperatur.

Jak często wykonywać manicure japoński?
Manicure japoński należy wykonywać systematycznie. Trzeba regularnie uzupełniać paznokieć, wmasowując w odrośniętą płytkę substancje odżywcze i na nowo je zabezpieczać pudrem. Wtedy korzystne zmiany utrzymują się przez długi czas i zachwycają właścicielkę paznokci :)

Polecany salon paznokci - Warszawa - manicure, pedicure, SPA na dłonie i stopy

Manicure japoński - zalety i wady

Zalety manicure japońskiego:

  • zawiera składniki naturalne (m.in. witaminy A + E), keratynę, pyłek pszczeli oraz krzemionkę z Morza Japońskiego,
  • poprawia kondycję paznokci, wzmacnia i przyśpiesza wzrost,
  • prosty do wykonania, nie trzeba być profesjonalistą,
  • można go również wykonać na paznokciach u stóp,
  • nie odpryskuje w przeciwieństwie od odżywek w lakierze,
  • nie musisz używać zmywacza aby nałożyć kolejną warstwę - po prostu nakładasz kolejną warstwę na poprzednią uzupełniając braki,
  • zalecany zarówno dla kobiet i mężczyzn.

Wady manicure japońskiego:

  • wymaga systematyczności, należy wykonać 2-4 zabiegi,
  • na efekt należy poczekać, widoczny jest po upływie 2-3 tygodni (w zależności od tempa wzrostu paznokci).

SPA dłoni

Błyskawiczny relaks połączony z pielęgnacją, dzięki którym natychmiastowo poprawimy wygląd dłoni, zminimalizujemy napięcia mięśniowe oraz wprowadzimy cały organizm w stan rozluźnienia. Efektem zabiegu jest silna regeneracja, wygładzenie oraz natłuszczenie skóry dłoni lub stóp, idealne dopełnienie podczas zabiegów manicure/pedicure.

Przebieg zabiegu:
Zmycie dłoni pudrem złuszczającym + Hands Slow Age Trójaktywny peeling do dłoni ANTI – AGEING+ masaż ciepłym olejem + termookluzja w rękawicach + Aplikacja Ultimate moisture hydrating cream  

Polecany salon paznokci - Warszawa - manicure, pedicure, SPA na dłonie i stopy

Skontaktuj się z nami lub odwiedź gabinet

Biuro

YourSkin
ul. Skarbka z Gór 15U//U2
03-287 Warszawa

Już teraz zarezerwuj termin u naszych specjalistów!

Poznaj ofertę nowoczesnych zabiegów w Instytucie YourSkin

Umów się na wizytę