Depilacja | Epilacja laserowa Vectus™ - szybkie, skuteczne i precyzyjne usuwanie owłosienia

Usuwanie włosów laserem diodowym Vectus to najpopularniejsza i najskuteczniejsza obecnie metoda depilacji laserowej. Unikatowy i jedyny w tego typu urządzeniach system Skintel, automatycznie badający poziom zawartości melaniny w skórze, pozwala na niezwykle precyzyjne dopasowanie siły energii laserowej do indywidualnych potrzeb Pacjenta.

Nowoczesne zabiegi na twarz i ciało - Warszawa
Pełen komfort i któtszy czas zabiegu – zabiegi wykonywane przy pomocy lasera diodowego Vectus są szybkie i charakteryzują się ogromną skutecznością oraz precyzją.

Działanie lasera diodowego Vectus opiera się na emisji wiązki światła laserowego o długości fali 810 nm. Światło emitowane przez laser jest absorbowane przez barwnik włosa, co w praktyce sprawia, że mieszek włosowy ulega termicznej destrukcji. Jest to jedyna metoda trwałego usunięcia owłosienia. Laser Vectus, dzięki unikatowej długości fali lasera, skutecznie i trwale niszczy jedyną żywą część włosa – jego macierz. 

Technologia Advanced Contact Cooling

Laser Vectus zapewnia pełen komfort Pacjentom, bo zabieg przeprowadzany z jego pomocą jest całkowicie bezbolesny. Wszystko dzięki technologii Advanced Contact Cooling, czyli głowicy chłodzącej, kontrolującej temperaturę poddawanego zabiegowi obszaru przed, w trakcie i po emisji światła. Inne urządzenia oparte są natomiast na starszym i mniej komfortowym rozwiązaniu – systemie chłodzenia, który chłodzi górną warstwę skóry jedynie przed i po każdym impulsie (co sprawia, że depilacja za jego pomocą może być bolesna).

Mezoterapia igłowa, nieinwazyjny lifting, depilacja laserowa i inne zabiegi na twarz i ciało

Krótszy czas zabiegu dzięki wyższej wydajności

Laser Vectus skraca też czas zabiegu, dzięki swej wydajności. Najbardziej czasochłonna depilacja całych nóg trwa przy jego użyciu ok. 30 minut. Poprzednie konstrukcje potrzebowały na to aż 3 godzin. Nowa konstrukcja potrafi także usunąć nawet jasne i rude włosy, podczas gdy inne urządzenia radzą sobie tylko z ciemnymi i grubymi włosami.

Informacje o zabiegu

Depilacja laserem diodowym Vectus™ może być wykonana zarówno ze wskazań estetycznych, jak i medycznych (nadmierne owłosienie w przebiegu rozmaitych chorób). Zdecydowanie częściej wykonywana jest w celu poprawienia wyglądu, a co za tym idzie – także samopoczucia. Sprzyja utrzymaniu higieny, bo pozwala na usunięcie włosów, na których gromadzą się bakterie. Depilacja laserowa laserem medycznym Vectus jest również zalecana przez lekarzy przy zapaleniu mieszków włosowych czy też przy wrastających włoskach po depilacji innymi metodami.Kiedy nie należy wykonywać depilacji laserowej?

Przeciwwskazaniem do zabiegu są: ciąża, karmienie piersią, niezaleczone infekcje skóry (wirusowe, bakteryjne, grzybicze), choroby pęcherzowe skóry, świeża opalenizna, podrażnienie skóry, doustna terapia retinoidami, skłonność do przebarwień i bliznowców, bielactwo, łuszczyca.Jak przygotować się do zabiegu?

  • Dzień przed zabiegiem lub w dniu zabiegu zależy zgolić włoski w wybranej okolicy maszynką. Obszar skóry, który ma być poddany depilacji laserowej, nie może być podrażniony ani przesuszony. Jeśli skóra jest w słabej kondycji, należy odpowiednio ją nawilżyć najpóźniej dzień przed zabiegiem.
  • Cztery tygodnie przed depilacją laserową nie wolno włosków wyrywać woskiem, depilatorem, ani pęsetą.
  • Również przez 4 tygodnie przed zabiegiem w miejscu planowanej depilacji nie wolno stosować kremów z kwasami owocowymi, witaminą A, witaminą C.
  • Tydzień przed zabiegiem nie należy przyjmować leków fototoksycznych i fotoalergicznych, ani pić ziół o takim działaniu (nagietek, dziurawiec, herbata Figura 1, 2). 

Pielęgnacja po zabiegu

  • Przy podrażnieniu skóry, należy myć się delikatnymi produktami, można stosować łagodzące kremy, np. Bepanten, Alantan, Panthenol.
  • W depilowanym obszarze nie używać dezodorantów, antyperspirantów, perfum; skórę osuszać delikatnie, bez pocierania.
  • Przez 4 tygodnie po zabiegu nie można się opalać, warto w tym czasie używać kremów z wysokim filtrem UVA.
  • Należy również unikać korzystania z basenu i sauny.Czego można się spodziewać po zabiegu?

Zaczerwienienie lub/i delikatny obrzęk obszaru skóry poddanego depilacji, który może utrzymywać się kilka godzin lub – maksymalnie – 3 dni.Jak skuteczna jest depilacja laserem diodowym Vectus™?

Laser Vectus™ usuwa 95% owłosienia z obszaru objętego zabiegiem. Pozostałe 5% to włosy, które w trakcie zabiegów nie były w fazie wzrostu. Mogą, ale nie muszą pojawić się w ciągu roku od zakończenia kuracji. Bardzo łatwo jest je usunąć – wystarczy jeden zabieg. W celu osiągnięcia maksymalnego efektu wykonujemy serię 6 - 10 zabiegów, które powtarza się co 4-10 tygodni. Są one całkowicie bezpieczne. Zajmuje to kilka do kilkunastu minut, nawet jeśli usuwane są włosy z całych pleców. Efekt zabiegów jest trwały. W uzasadnionych przypadkach gwarantujemy również bezpłatne konsultacje ze specjalistami dermatologami.

Laser Vectus otrzymał nagrodę Prix de Beauté w kategorii „Odkrycie Roku” 

Zobacz film o laserze diodowym Vectus™

Sprawdź

Depilacja woskiem (Lycon)

Lycon to woski i produkty do depilacji wywodzące się z Australii

Przez wielu firma ta jest uważana za jedną z najbardziej prestiżowych marek w dziedzinie depilacji. Wyróżnikiem wosków Lycon jest fakt, że wyrywają one krótkie, nawet 1-milimetrowe włoski. Dodatkowo - dzięki specjalnej aplikacji - wosk nie przykleja się i nie naciąga skóry, co zmniejsza uczucie dyskomfortu w czasie zabiegu oraz zapobiega zaczerwienieniom i podrażnieniom po depilacji.  

Dlaczego Lycon?

Depilacja markowym woskiem to skuteczna i precyzyjna metoda, umożliwiająca usuwanie bardzo krótkich włosków.

Zabieg zapewnia przyjemne doznania, dzięki bogactwo kolorów i zapachów oraz jedwabistej, przyjemnej w dotyku konsystencji produktu. Dzięki wykorzystaniu odżywczych właściwości azulenu, aloesu, rumianku, róży oraz lawendy, wosk dodatkowo pielęgnuje skórę. Metoda depilacji woskiem uznawana jest za mniej bolesną - z tego względu bywa szczególnie polecana do depilacji brazylijskiej.  

Skontaktuj się z nami lub odwiedź gabinet

Biuro

YourSkin
ul. Skarbka z Gór 15U//U2
03-287 Warszawa

Już teraz zarezerwuj termin u naszych specjalistów!

Poznaj ofertę nowoczesnych zabiegów w Instytucie YourSkin

Umów się na wizytę